Показові судові процеси над опозиціонерами – яскравий приклад потворності української судової системи, яка стосується кожної людини в Україні. Відверте беззаконня і зневага до прав людини в залі суду є наслідком судової реформи, яку провела влада.
Ця реформа, як і конституційна, податкова, судова, проводилися не в інтересах людей і держави, а з метою зміцнити одноосібну владу президента і підім’яти все під інтереси виконавчої влади, яку контролює одна партія.
При розгляді справ Юлії Тимошенко та Юрія Луценка були вжиті безпрецедентні репресивні заходи, вважають у «Фронті Змін». Спеціально, під ці дві справи були внесені зміни у кримінальне законодавство і скорочені терміни ознайомлення із справами. Суд не задовольняє жодні клопотання Тимошенко та Луценка, а судді поводяться так, ніби перед ними не обвинувачувані, а злочинці.
Сьогодні судовим процесом фактично керує Генеральна прокуратура. Адже вище керівництво Генпрокуратури входить до Вищої Ради юстиції, яка знімає і призначає суддів. Судді отримують обвинувальний вирок від Генпрокуратури, і не важко здогадатися, що в разі не підтримки такого вироку наслідки для судді очевидні — негайна втрата роботи.
«Фронт Змін» проти того, щоб складні, резонансні справи із політичним забарвленням розглядали одноосібно судді з мінімальним досвідом і судді з сумнівним послужним списком.
Арсеній Яценюк вимагає унеможливити такі випадки в майбутньому. Для цього він вніс до парламенту проект змін до Кримінально-процесуального кодексу. Він пропонує, щоб кримінальні справи, за які передбачено покарання понад 5 років ув’язнення, розглядалися колегією з трьох суддів.