Працівники Херсонського машинобудівного заводу вкотре вийшли під стіни обласної державної адміністрації. Але цього разу це не страйк і не пікет, а мирне зібрання, головною метою якого є привернення уваги влади до ХМЗ
Основною причиною того, що заводчани мітингують, є відсутність підтримки підприємства з боку органів державної влади, де свого часу побувала вся владна «верхівка», і кожен щось обіцяв… та обіцянки так і «зависли» у повітрі.
Тепер вже керівництво заводу оголосило мирний протест. «Щодня з 8 до 9.30 ранку до будівлі ХОДА приходять працівники заводу, і вони будуть приходити туди доти, доки не побачать конкретних дій з боку влади на підтримку підприємства, – заявив Віктор Слободян, директор ТОВ НВП «Херсонський машинобудівний завод». – Протест говорить не про те, що на підприємстві є проблеми, а про те, що немає перспективи!»
Дирекція заводу обурюється тим, що влада більше цікавиться власником та формою власності підприємства, а не поточними проблемами ХМЗ. Це, якщо розглядати ситуацію локально, а на рівні держави планують взагалі поставити хрест на вітчизняному машинобудуванні. Власне, основною вимогою заводчан є вимога не приймати законопроект «Про внесення змін» до Закону України «Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу», який передбачає повне знищення поняття «вітчизняне виробництво».
Народний депутат України Катерина Самойлик заявила, що комуністи підтримують вимогу заводчан і докладуть максимум зусиль, аби відстояти інтереси українського машинобудування: «Я особисто також категорично проти цього законопроекту. Незважаючи на свою назву «Про підтримку вітчизняного сільгоспмашинобудування…» він ставить хрест на вітчизняних підприємствах, які виробляють техніку, комплектуючі для сільського господарства. Профільний комітет парламенту не підтримав у другому читанні цей недолугий законопроект. Я вела переговори з лідером фракції Партії регіонів Єфремовим, пояснювала, яку незавидну долю готують деякі депутати 300 українським підприємствам, що працюють у цій галузі. Люди обурені. Херсонські машинобудівники кожного дня виходять до обласної адміністрації з протестними акціями. Прийняття закону просто позбавить їх робочих місць. Я повністю підтримую вимоги робітників цього та інших заводів: не приймати закон, який відчинить двері іноземній техніці та ліквідує преференції для своєї, вітчизняної, поставивши тим самим жирну крапку в розвитку українського сільгоспмашинобудування».