30 серпня у селищі Чаплинка відбулось виїзне розширене бюро Херсонського обкому КПУ, у якому взяли участь секретарі міськкомів, райкомів, члени Контрольно-ревізійної комісії, апарат обкому КПУ та партактив.
Місце зустрічі обумовлене тим, що саме у цьому районі більшість ради складають депутати від Компартії України, а лідер місцевих комуністів Ольга Михайленко є ще й заступником голови районної ради. Селищний голова – який обирався саме від Компартії України – Олексій Фаустов за невеликий період також досяг неабияких успіхів у благоустрої селища та вирішенні важливих соціально-економічних питань. Так, за сім місяців його каденції встановлено освітлення по семи вулицям, відремонтовано дороги по двом вулицям на суму 1 мільйон 200 гривень, відновлено Комсомольський парк, встановлено пам’ятник жертвам Чорнобиля, лавочки для людей похилого віку та молодих мамусь, приведено у порядок смітник, забезпечено опаленням дитячі садки і т.д. Але свою роботу Голова Чаплинки не ідеалізує, розуміючи, що попереду безліч невирішених питань: «Звичайно, є ще багато нерозв’язаних проблем, зокрема тих, що стосуються очисних споруд, генплану і т.д. Але ми поетапно виконуємо те, що обіцяли у передвиборчій програмі. Ми активно залучаємо до співпраці громаду, райдержадміністрацію, райраду, навіть підприємців. Знаходяться небайдужі до життя селища люди, які допомагають нам своїм спонсорством».
Комуністи Чаплинського району багато чого вже встигли зробити, а пояснюють свої досягнення командною працею: «Ми як один кулак, працюємо у співпраці, допомагаємо один одному, підтримуємо, плануємо роботу разом,— говорить перший секретар Чаплинського райкому КПУ О. Д. Михайленко,— Саме тому й досягли вже певних результатів, та й люди бачать, що ми послідовно виконуємо всі передвиборчі обіцянки. Тож в очі своїм виборцям нам не соромно дивитися».На повістці дня бюро ОК КПУ розглядалися питання щодо роботи Великоолександрівського та Верхньорогачикського райкомів по реалізації проектів «Народний референдум» та «Реєстр виборців»; щодо інформації ЦК КПУ у ході роботи парторганізацій області по реалізації громадських програм в рамках «Стратегії-2012»; щодо проведення соціалістичних змагань між міськкомами та райкомами; щодо представлення до нагородження Почесними грамотами ЦК КПУ та ОК КПУ.
У Великоолександрівці працює шість агітаційних пунктів. Біля кожного стоять агітатори, які розповідають громадянам усі деталі дев’яти важливих питань. Так як одна з палаток розташована поблизу Автовокзалу, у Народному референдумі (НР) приймають участь навіть дехто з проїжджих. З 19 первинних партійних організацій підключились до роботи по НР 15. Це обумовлене слабким кадровим потенціалом у деяких первинних організаціях. Станом на 25 серпня 2011-го року зафіксовано 817 опитаних, виявлено близько 560 прихильників партії. «Проблем з питаннями референдуму не було. От тільки виникли різнобічні думки щодо питання надання російській мові статусу другої державної та входження України до складу ЄС»,— зауважив перший секретар Великоолександрівського райкому Сергій Білий.
У Верхньорогачикському районі встановлено 2 стаціонарні агітпункти. Із 14-ти первинних парторганізацій лише 7 реалізують проект ЦК КПУ «Народний референдум». «Інші сім організацій приєднаються до роботи у вересні-жовтні, бо це обумовлено особливостями сезонної праці у Південних регіонах»,— запевнив перший секретар Верхньорогачикського райкому Євген Бабич. За словами Євгена Федоровича, у комуністів Верхнього Рогачика також виникли різні думки з приводу питання російської мови.
Цього року верхньорогачани провели акцію «Запали свічку пам’яті» 22 червня та започаткували Автопробіг по братським могилам. «Односельчани тепло відгукнулися на Автопробіг. Наступного року будемо залучати більше коштів, аби зробити захід більш масовим»,— сказав перший секретар.
У Верхньому Рогачику затверджено графіки прийому громадян депутатами. Селищні, сільські та районні депутати-комуністи будуть приймати населення, аби допомогти хоч якось вирішити їхні проблеми. «Нещодавно зробили в газету об’яву щодо прийому, таким чином в райком прийшло 12 чоловік. Потім разом з депутатом Валерієм Тимошенком поїхали до іншого села. Люди були приємно здивовані, що до них завітав депутат обласної ради. Усе село гомоніло»,— розповів Євген Бабич.
Своїми враженнями щодо реалізації проекту «Народний референдум» поділилася завідуюча відділом організаційно-партійної роботи Тетяна Тирон-Глушкова, яка разом з Контрольно-ревізійною комісією перевіряла роботу комуністів на місцях: «Ми приїхали до Чкалова о дев’ятій ранку – палатка вже стояла, люди працювали з усіма матеріалами, агітаційною літературою. І видно, у цих людей очі горять. Навіть речі не було про матеріальну винагороду. Приємно, що й досі є такі люди, що щиро працюють на ідею. Така сама ситуація у Білозерці, селі Садово».
З вересня починається навчання агітаторів, перший етап якого завершиться 10 жовтня поточного року, після цього у Херсоні зберуться найкращі з них на зліт агітаторів. Починають свою роботу й курси «Молодого політика», партійців навчатимуть співпраці з представниками ЗМІ, формуватимуть навички ораторської майстерності, вмінню аналізувати сучасні підходи на організацію виборчого процесу, тощо.
У найближчому майбутньому на сайті «Комінформ» з’явиться рубрика «Твій місцевий депутат», де буде вказано прізвища усіх депутатів, їхнє місцезнаходження та телефони, аби люди знали, куди можна звернутися по допомогу, де можна знайти їх місцевого депутата-комуніста.
З 1 вересня розпочинається також і соціалістичне змагання між міськкомами та райкомами Компартії України, яке триватиме рік, до жовтня 2012-го. Комуністи повинні виконувати задачі, поставлені 44 з’їздом Компартії України, реалізовувати проекти, ініційовані ЦК КПУ у рамках «Стратегії-2012». Переможці отримають почесні грамоти та призи. За перше місце – комп’ютер, за друге – принтер, третє – електричний чайник та набір посуди.