Новорічні та різдвяні свята дарують людям надії на виконання їх мрій та заповідних бажань. Це час казковий та чарівний, дні добра та світлої радості. Втім, не всі херсонці святкують їх із щирим серцем, радісно та весело. На душі практично кожного жителя відомого своїми краєвидами села Тягинка сьогодні важкий тягар, а до святкового настрою домішався гіркий присмак розчарування у владі… та відчай у своїй безсилі достукатися до правди через товсті стіни бюрократичного непорозуміння та байдужості
Все почалося тоді, коли мешканці села Тягинки із статті однієї з херсонських газет дізналися, що поряд із їх селом буде побудовано полігон для побутових відходів, а потім, поряд з ним споруджено й сміттєпереробний завод…
Ні, проти будівництва люди не мали нічого проти, вони розуміють, що це підприємство надасть їм робочі місця, а може й якісь надходження до місцевого бюджету, який більш ніж скромний…
Їх збентежило інше: той факт, що будівництво має відбутися на відстані менше ніж 500 метрів від населеного пункту… А найголовніше те, що задумано будівництво там, як стверджують селяни, де бере початок річка, яка сьогодні фактично є єдиним джерелом чистої питної води у цій місцевості. Саме тому люди категорично проти будівництва полігону, саме у цьому місці, бо добре розуміють, що без води у села немає майбутнього. Жителі почали збирати підписи проти планів обласної адміністрації, а депутати сільської ради на своїй сесії 12 грудня 2011 року проголосували рішення: «Про відмову у наданні згоди на розташування на території Тягинської сільської ради регіонального полігону твердих побутових відходів та виробничих потужностей по їх переробці, в тому числі підприємства з виробництва електроенергії з альтернативних джерел». На цій же сесії депутати затвердили й склад ініціативної групи, яка повинна захищати інтереси громади щодо вирішення питань будівництва полігону. Головою групи було обрано комуніста Любов Іванівну Ковбасенко, яка й надала редакції всі документи, які стосуються боротьби селян за майбутнє свого рідного села. «Ми не проти полігону взагалі, але нас обурює те, що до думки мешканців Тягинки ніхто не дослуховується, ні районна, ні обласна влада, – зітхає Любов Іванівна. – Ми навіть зверталися до Адміністрації Президента. Будівництво позбавить село єдиного джерела питної води. Продукти переробки підприємства річкою Тягинка будуть потрапляти у Дніпро. Тому жителі сіл Нова Тягинка, Іванівка, Токарівка також не у захваті від планів обласної адміністрації. Місце для полігону обрано невдало, хоча десь за 5 кілометрів від нього є більш зручніша ділянка. Там ані полігон, ані завод нікому не заважатимуть. Та до того місця треба дорогу будувати, тож для влади простіше обрати щось поблизу села, де не треба вести спеціально комунікації. Але ж для нас це гірше. Лякає й інше, що обласна влада начебто з нами грається. На всі запити відповідає, що ділянка біля села розглядається, як один із варіантів. Але ми добре знаємо ціну слова сучасної української влади, і не віримо жодному слову. Коли ж розпочнеться будівництво, щось змінити взагалі не буде можливо. Тож у людей в селі залишилась одна надія – комуністи».
У жителів села дійсно є кілька вагомих причин виступати проти злощасного будівництва на ділянці Тягинського родовища вапняків.
Сільський голова Т. Мацура, так описує їх у своєму листі до заступника начальника Управління ЖКГ Херсонської ОДА В. Рассолова: «Вказане родовище з усіх сторін упритул межує із землями природоохоронного призначення, а також навколо родовища знаходяться: з північної сторони землі лісового фонду; з північно-східної сторони на відстані 200 м. сільськогосподарські угіддя, рілля; з західної сторони сільськогосподарські угіддя та пасовища; з південної сторони на відстані 150 м. господарські двори, вівцеферма; з південно-західної сторони на відстані 500 м. землі житлової забудови з жилими будинками; з північно-західної сторони на відстані 100 м. сільськогосподарські угіддя, пасовища та землі лісового фонду».
Як бачимо, дійсно, будувати шкідливе для навколишнього середовища підприємство, немає місця. Але ні на це, ні на категоричний спротив громади Тягинки допоки ніхто не зважає. Більш того, чиновники навіть намагаються обдурити людей. Любов Ковбасенко розповіла, що представники обласної влади заявили, що сільський голова та громада підтримують їх ініціативу, навіть матеріал у одній з місцевих газет розмістили. Натомість жінка показує стос паперів – переписки із владними інстанціями, серед них є й Акт вибору земельної ділянки під будівництво Херсонського регіонального полігону твердих побутових відходів. Серед підписантів цього документі багато відомих в області прізвищ чиновників, але підпису сільського голови Тягинської сільради немає, натомість там написано (його рукою): «Відмовляюся від підпису на підставі рішення ХІ сесії VI скликання».
От і виходить, що громада проти, і не просто так, а маючи на це серйозні причини, але влада зважати на це не хоче…
«Я упевнена, що думку мешканців села влада просто не може не враховувати. Ми не бажаємо того, щоб ми та наші діти через рік-два почали б масово хворіти на онкологічні захворювання. Ми за щасливе майбутнє своєї рідної Тягинки, а не за її вимирання. Якщо ж влада й надалі робитиме вигляд, що не чує нас, ми залишаємо за собою право на більш радикальні засоби впливу, аби захистити село. Поки ж інтереси громади намагаємося захистити тільки ми – комуністи. Я вже звернулася до народного депутата України Катерини Самойлик, до наших представників у обласній раді. Разом і будемо протистояти намірам влади», – підсумувала сказане голова ініціативної групи Любов Ковбасенко.