З появою нової особи на посаді керівника міського комунального підприємства (МКП) «Херсонелектротранс» почались непорозуміння та суперечки щодо коштовності проїзду пільгових категорій громадян на тролейбусах під час навігації на спеціальних рейсах.
Ні кому не секрет, що зазначене підприємство має значну суму заборгованості із заробітної плати. Крім того, недостача стосується і податків до бюджетів усіх рівнів, Пенсійного фонду. Така ситуація склалась у зв’язку з тим, що субвенції з державного бюджету місцевому надходять несвоєчасно та в неповному обсязі, тому комунальне підприємство значну частину перевезень пільгових категорій громадян, які є найчастішими пасажирами тролейбусів, виконує за власний рахунок. На безкоштовне перевезення саме пільговиків йдуть найбільші витрати, які, за інформацією підприємства, станом на 01.07.2011 досягли 8 млн.891,6 тис. грн., з яких виплачено з міського бюджету лише 5 млн. 9,1 тис. грн., тобто 56,3%. Фінансові збитки хотіли частково відшкодувати за рахунок введення 50-тивідсоткової вартості тролейбусного квитка для пільговиків — пенсіонерів, інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни — на спеціальних рейсах, а це питання хотіли вирішити на громадських слуханнях. Дізнавшись таку інформацію, депутати міськради, які повинні стояти на захисті інтересів населення, обурились. Зокрема свій протест у депутатському запиті на пленарному засіданні ІХ сесії міськради, що відбулось 24 червня, висловила депутат Херсонської міської ради, перший секретар міськкому Компартії України Алла Беліченко. - В день сесії мені повідомили, що проходитимуть громадські слухання по виплаті пільговиків за проїзд у тролейбусах. Прийшовши на сесію, я відразу зробила від мікрофона депутатський запит щодо пояснень проведення слухань. Міський голова мені відразу не відповів, посилаючись на те, що відповідь буде обов’язково дана, але у письмовому вигляді, — зазначила вона.
За законом надіслати відповідь на депутатський запит мали протягом 10-ти днів, але Беліченко отримала лист від заступника мера аж 19 липня.
- На свій запит я чекала відповідь майже місяць! Це вже порушення закону,— обурена депутат. Цілком доцільне зауваження, взявши до уваги, що за цей період, останнього тижня червня, відбулись і громадські слухання з цього приводу.
Михайло Мосін, що місяць тому був призначений на посаду керівника МКП «Херсонелектротранс», 10-го серпня запустив тролейбуси по всім маршрутам. За словами пасажирів-пільговиків, з них брали за проїзд плату у 50-тивідсотковому розмірі, тобто 50 коп.
Ввечері того ж дня за участю міськвиконкому і за втручанням депутатів-комуністів проблему було вирішено – кошти за проїзд у пільговиків вимагати перестали. Великою мірою якнайшвидшому припиненню непорозумінню сприяли і самі громадяни-пасажири, які буквально «обривали» телефони міськвиконкому.
- У нас телефон у міськраді просто розривався. Люди телефонували спочатку на гарячу лінію у міськвиконком, звідти їх направляли у транспортний відділ. А вже потім вони дзвонили нам, депутатам. Можливо, керівник «Херсонелектротрансу» і переслідував добрі наміри – розрахуватися з заробітною платою,— але ж не за рахунок пенсіонерів! Певно, він думав, люди не зрозуміють, що брати у пільговиків гроші за квиток неправомірно – додала Алла Миколаївна.
На сьогодні спеціальні рейси відмінили. Дачники у дачні сплачують за квиток 50%, а усі пільговики знову їздять безкоштовно. «Але не факт, що «Херсонелектротранс» знову не візьметься за старе. Тому ми будемо пильнувати»,— запевнила депутат-комуніст.