Приймаються нові оригінальні публіцистичні твори у галузі інформаційної діяльності, що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства. Твори мають бути опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але не пізніше як за півроку до їх висунення.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.11.2003 № 1832 «Про премію імені Івана Франка в галузі інформаційної діяльності» Премія присуджується щорічно до дня народження Івана Франка – 27 серпня у розмірі двох тисяч гривень кожна за рахунок коштів, передбачених на цю мету в державному бюджеті, і розподіляється Державним комітетом телебачення і радіомовлення України в таких номінаціях:
- за кращу публікацію у друкованих засобах масової інформації;
- за кращий твір у телевізійній сфері;
- за кращий твір у радіомовній сфері;
- за кращу наукову роботу в інформаційній сфері.
Можуть бути висунуті роботи окремих осіб і творчих колективів у складі не більше 5 осіб.
На здобуття Премії щорічно до 1 травня, подаються:
- клопотання про присудження Премії з короткою характеристикою публікації (твору) та його автора (авторів);
- примірник публікації (твору) на матеріальному носієві з підтвердженням його оприлюднення (назва ЗМІ) його номер, дата виходу у світ із зазначенням району, міста, області тощо);
- копія паспорта (у разі висунення на здобуття Премії колективу – копії паспортів кожного члена колективу).
Адреса: 01001, м. Київ, вул. Прорізна, 2, Державний комітет телебачення і радіомовлення України, тел./факс (044) 278-86-96.
ПОЛОЖЕННЯ
про премію імені Івана Франка
у галузі інформаційної діяльності
1. Премія імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності (далі — Премія) присуджується щороку авторам нових оригінальних публіцистичних творів у галузі інформаційної діяльності, що сприяють утвердженню історичної пам’яті народу, його національної свідомості та самобутності, спрямовані на державотворення і демократизацію українського суспільства. Твори мають бути опубліковані (оприлюднені) у завершеному вигляді протягом останніх трьох років, але не пізніше як за півроку до їх висунення на здобуття Премії.
2. Премія присуджується щорічно до дня народження Івана Франка — 27 серпня у розмірі двох тисяч гривень кожна за рахунок коштів, передбачених на цю мету в державному бюджеті, і розподіляється Державним комітетом телебачення і радіомовлення України в таких номінаціях:
за кращу публікацію у друкованих засобах масової інформації;
за кращий твір у телевізійній сфері;
за кращий твір у радіомовній сфері;
за кращу наукову роботу в інформаційній сфері.
3. На здобуття Премії можуть бути висунуті роботи окремих осіб і творчих колективів у складі не більше п’яти осіб.
4. Одна й та сама кандидатура не може одночасно висуватися на здобуття Премії з двома й більше творами. Повторно Премія може присуджуватися за нові визначні досягнення у галузі інформаційної діяльності, але не раніше ніж через п’ять років після попереднього присудження.
5. Премія може бути присуджена громадянам України, іноземцям та особам без громадянства.
6. На здобуття Премії щорічно, до 1 травня, подаються:
клопотання про присудження Премії з короткою характеристикою твору та його автора;
примірник твору на матеріальному носієві з підтвердженням його оприлюднення;
копія паспорта (у разі висунення на здобуття Премії колективу — копії паспортів кожного члена колективу).
7. Днем висунення твору на здобуття Премії вважається день подання документів, зазначених у пункті 6 цього Положення.
8. Для розгляду, конкурсного відбору творів претендентів на здобуття Премії, визначення та нагородження лауреатів створюється Комітет з Премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності (далі — Комітет) у складі п’ятнадцяти осіб, який діє на громадських засадах.
Склад Комітету формується з представників Державного комітету телебачення і радіомовлення, Міністерства культури і мистецтв, Міністерства освіти і науки, Національної академії наук, Академії мистецтв, Національної спілки журналістів та інших творчих спілок.
Комітет очолює Голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України (далі — Держкомтелерадіо).
Персональний склад Комітету затверджується наказом Держкомтелерадіо.
Комітет відповідно до покладених на нього завдань розглядає документи, зазначені в пункті 6 цього Положення, здійснює відбір кандидатур на здобуття Премії.
Основною формою роботи Комітету є засідання, які проводяться в міру потреби. Засідання Комітету веде Голова або за дорученням Голови Комітету його заступник.
Засідання Комітету є правочинним, якщо на ньому присутні не менш як дві третини його складу.
Рішення Комітету про присудження Премії приймається відкритим голосуванням простою більшістю голосів присутніх членів Комітету. У разі, якщо при голосуванні результати розподілилися порівну, то голос Голови Комітету є ухвальним.
9. Організаційне забезпечення роботи Комітету, у тому числі приймання та підготовку документів, зазначених у пункті 6 цього Положення, здійснює Держкомтелерадіо.
10. Виплата Премії здійснюється відповідно до наказу Держкомтелерадіо на підставі рішення Комітету.
11. Особі, якій присуджується Премія, присвоюється звання лауреата премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності і вручаються диплом (опис диплома додається) та грошова винагорода.
12. У разі, якщо Премія присуджена кільком особам, кожен лауреат отримує диплом, а грошова винагорода ділиться між ними порівну.
13. Диплом Премії лауреату вручається в урочистій обстановці Головою Комітету або за дорученням Голови Комітету його заступником.
14. Диплом померлого лауреата Премії та грошова винагорода Премії переходять у спадщину в порядку, установленому законодавством.