Під час льодоставу нерідко трапляються нещасні випадки з людьми, які не виконують основних правил безпеки під час переправи по тонкому покриттю водоймищ і річок.
П А М ’ Я Т А Й Т Е!
Переправлятися через замерзлі водоймища слід тільки перевіривши міцність льоду. При цьому його товщина повинна бути: для пішоходів не менше 5–7 см.
Для своєчасного попередження можливих нещасних випадків на льоду старанно дотримуйтесь наступних правил:
— переходьте по льоду тільки у вказаних місцях;
— не підходьте близько до ополонок, проталин;
— огороджуйте гілляками ополонки, проталини;
— не проходьте через ділянки битого, колотого льоду.
Якщо Ви провалилися під лід миттєво розставте руки в сторони для того, щоб утримати себе на поверхні. Потім голосно кличте на допомогу, намагайтесь упертися ногами в дрібки льоду позаду і самостійно вибратися з небезпечного місця.
Надаючи допомогу постраждалому:
— наближайтесь до місця пролому льоду поповзом, подайте постраждалому жердину, дошку, мотузку, пояс і обережно тягніть його до берега;
— використовуйте будь-які предмети, що мають додаткову плавучість;
— після вилучення постраждалого із води перенесіть його як можна скоріше в тепле місце, переодягніть в суху білизну, дайте тепле питво, викличте швидку допомогу.
Будьте обережні на льоду водоймищ і річок.
Особливе звернення до рибалок: час зимової риболовлі минув. Уже прийшла весна, тому будьте безпечними і розсудливими перш ніж відправлятися на риболовлю по ще не зовсім зійшовшій кризі, але на даний момент вже дуже ненадійній.