У разі збереження 3%-го бар'єра на парламентських виборах 2012 року сьогоднішні опозиційні партії без проблем отримають 225 голосів, що дасть змогу утворити у новій Верховній Раді більшість.
Такі дані опубліковані в журналі «Кореспондент», журналісти якого на підставі даних опитування Центру Разумкова дослідили, як би виглядав парламент при трьох- і п'ятивідсотковому бар'єрі.
Хоча Партія регіонів хоче повернути мажоритарну систему і підвищити до 5% прохідний бар'єр. Як пише видання Корреспондент, все це допоможе регіоналам, що втрачають підтримку народу, отримати більшість у парламенті після виборів-2012.
Ґрунтуючись на рейтингу партій за даними опитування Центру Разумкова за серпень цього року, Корреспондент оцінив, як виглядала б Верховна Рада при збереженні нинішньої виборчої системи. А потім підрахував, що зміниться, якщо вибори проведуть за новими правилами. Підсумки цих розрахунків свідчать, що другий варіант для регіоналів кращий.
Якби вибори відбувалися за пропорційною системою з 3%-м бар'єром, як зараз, ПР зі своїми 128 мандатами, навіть у союзі з «Сильною Україною» Сергія Тігіпка (може розраховувати на 37 місць у ВР) і комуністами (30 мандатів) отримує підтримку лише 195 депутатів.
А от сумарний рейтинг партії «Батьківщина» (114 місць), «Фронту змін» (73 місця) і партії УДАР Віталія Кличка (взяла б 38 мандатів) — це 225 голосів — половина парламенту. До того ж у Раду, за даними соціологів, проходить ще «Свобода» Олега Тягнибока, яка може претендувати на 29 мандатів, яка, швидше за все, буде співпрацювати з опозицією.
У результаті введення 5%-го бар’єру і мажоритарної системи регіонали задовольнялися б 92 мандатами, «Батьківщина» — 81, а «Фронт змін» — 52. Загальний баланс на боці опозиції, але для того, щоб створити більшість, опонентам нинішньої влади потрібна буде підтримка 93 мажоритарників. Отримати її Тимошенко і Яценюк навряд чи зможуть. Без голосів мажоритарників Тягнибока, що мають підтримку на заході країни їм не обійтись. У мажоритарних округах більше шансів на успіх у кандидатів від ПР і їх формально позапартійних прихильників.