За повідомленням прес-служби Держфінінспекції в Херсонській області, комунальне підприємство електромереж зовнішнього освітлення «Херсонміськсвітло» Херсонської міської ради, як показала ревізія, проведена Держфінінспекцією в Херсонській області (колишнє КРУ), порушило фінансову дисципліну на загальну суму понад 4,3 млн грн за період з червня 2010 по листопад 2011 років. Підприємство, засноване на комунальній власності територіальної громади, володіє і користується майном для ведення господарської діяльності, а саме експлуатує, ремонтує і реконструює електромережі зовнішнього освітлення міста.Натомість маємо переконливі докази фінансових інспекторів: за поточне утримання рекламних об’єктів недоотримано доходу загалом на суму 45,36 тис. грн. Причина криється в неповному нарахуванні Підприємством сум на оплату за обслуговування рекламних точокІнвентаризація проводилася Підприємством раніше на незадовільному рівні. Ось чому ревізією виявлено нестачу товарно-матеріальних цінностей на суму майже 27 тис. грн. і водночас лишки на суму понад 63 тис. грн.
На балансі підприємства перебуває 10 біотуалетів, утім на його території «маякує» лише один! Можливо читача зацікавить питання: де ж знаходяться 9 біотуалетів, власником яких є територіальна громада? Чому ж такі обставини не цікавили раніше, до ревізії, міську раду як власника вказаного майна?
На складі замість демонтованого проводу довжиною 10,46 км було в наявності тільки 4,2 км. Куди ж поділися величезні матеріальні цінності? Під час ревізії встановлено, що фактично кабель не демонтовано. В той же час у відповідних актах фінінспектори побачили завищення вартості робіт з демонтажу на суму 10,31 тис. грн.
З міської казни у 2011 році, наприкінці травня, за рахунок бюджетних коштів, придбано трактор з косаркою на загальну суму 82,33 тис. грн. Проте більше чим півроку придбана техніка не використовувалась, адже жодного подорожнього листа на даний транспортний засіб не оформлено. Навіщо ж тоді було витрачати дорогоцінні кошти громади?
Роками не експлуатувалася власна авто мийка «Херсонміськсвітла» за призначенням (при цьому за рахунок коштів Підприємства неодноразово оплачувались послуги з миття автомашин на стороні).
На освітлення і обслуговування необлікованих світлофорів, розташованих на перехрестях вулиць Перекопська — Чекістів та 40 років Жовтня – 295 Стрілецької дивізії необґрунтовано витрачено бюджетні кошти. Зате надміру відшкодовано бюджетні гроші за електроенергію, спожиту базою Підприємства на суму понад 35,5 тис. грн.
У 2011 році, без проведення тендерних процедур, придбано паливно-мастильних матеріалів на загальну суму 122,8 тис. грн та електричні лампи на суму майже 2,5 тис. грн.
Під час обстеження вулиць в межах міста та його передмість, де реконструйовано ділянки мереж зовнішнього освітлення, зафіксовано завищення обсягів виконаних робіт на загальну суму понад 33 тис. грн. У 2011 році підрядна організація «накрутила» вартість виконаних робіт на загальну суму 144,9 тис. грн. Низкою бухгалтерських документів не підтверджено виконання робіт і витрачання чималої бюджетної суми. Приміром, іноді в договорах на капітальний ремонт міських вуличних електромереж не вказано і не враховано діючі нормативи, покладені в основу розрахунку вартісних показників і договірної ціни.
Підприємством повністю відшкодовановитрати працівникам по лікарняним листам на суму понад 23 тис. грн., навіть ту частину, яку має відшкодовувати фонд соціального страхування!
Напрошується «гіркий» висновок: оперування бюджетними коштами на муніципальному рівні потребує суттєвого вдосконалення і на рівні міської влади, і зі сторони більшості місцевих бюджетних організацій та підприємств. Тому головним завданням й надалі залишається публічний фінансовий контроль за використанням обігових коштів та матеріальних цінностей, попередження й недопущення різнокаліберних бюджетних правопорушень.
Між іншим, на території міста функціонує близько 8 тисяч точок освітлення. Проте відшкодування виробничих витрат на їх утримання і технічне обслуговування проводиться частково, тобто не в повному обсязі, максимум на 3 тисячі світлових точок на місяць, виключно за рахунок коштів Херсонської міської ради. Упродовж періоду, що ревізувався, поза Підприємством «пролетіло» надходжень на загальну суму на 3 млн 699,1 тис. грн.
Херсонському міському голові направлено листа щодо розгляду питання про доцільність перебування директора Підприємства на займаній посаді. Матеріали інспектування передано на розгляд правоохоронним органам.