Ноябрь 2024
ПнВтСрЧтПтСбВс
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Сейчас на сайте

Сейчас 23 гостей онлайн

Для 47% украинцев важна партийная принадлежность кандидатов-мажоритарщиков

Политика

Для 47% украинцев важна партийная принадлежность кандидатов, избираемых по мажоритарным округам. Об этом свидетельствуют результаты исследования общественного мнения населения Украины компанией Research & Branding Group.
Исходя из результатов опроса, 43% украинцев не считают партийную принадлежность важной.
Важность партийной принадлежности кандидатов-мажоритарщиков больше, чем в целом по стране, проявилась у жителей Западной Украины, а также у респондентов, старше 50-ти лет (по 52%).

 

Украину ожидает революция с неизвестным исходом

Политика

Политолог и один из лидеров партии «Единый центр» Вадим Карасев считает, что Украине грозят восстания и даже революция. Он уверен, что Янукович, если бы проиграл выборы, оказался бы в тюрьме на месте Юлии Тимошенко.
В интервью французскому изданию «Le Monde» (перевод InoPressa) украинский политолог и один из лидеров партии «Единый центр» Вадим Карасев заявил, что Украине грозит «нестабильность элит и народа, восстания и даже революция с неизвестным исходом».
«Стратегия власти состоит в том, чтобы продержаться у руля как минимум десять лет. Прибрать к рукам активы и деньги, превратить государство в закрытое акционерное общество. Для этого режим хотел отстранить Юлию Тимошенко от власти, потому что она — единственный конкурент. Раньше конфликты происходили между «оранжевыми» силами и Партией регионов, и даже между самими «оранжистами». Это приводило к серьезной нестабильности, но позволяло находить политический выход из социальной напряженности. Теперь я жду глубокой нестабильности элит и народа, восстаний и даже революции с неизвестным исходом», — сказал Карасев.

 

Какой формат проведения парламентской избирательной кампании украинцы считают оптимальным?

Политика

42% украинцев позитивно относится к проведению парламентских выборов в Украине в 2012 г. по смешанной пропорционально-мажоритарной системе. Об этом сообщает пресс-служба «Research & Branding Group».

В период с 27 октября по 7 ноября 2011 года компанией «Research & Branding Group» было проведено исследование общественного мнения населения Украины относительно некоторых аспектов проведения парламентской избирательной кампании. Сбор информации проводился методом личного интервью в 24-х областях Украины, АР Крым, Киеве и Севастополе. Респонденты отбирались по квотной выборке, репрезентирующей взрослое население страны по месту проживания (область), полу и возрасту. Объем выборочной совокупности составил 2 тыс. 76 человек. Ожидаемая средняя ошибка выборки составляет ± 2,2%.

 

Які політики можуть стати сюрпризом майбутніх виборів

Политика

Дихотомія «влада-опозиція» і протистояння по цій осі втрачає минулу гостроту сприйняття у суспільстві, тоді як на перший план виходить соціальний запит на нових лідерів, які мають здоровий прагматизм і навички з практичного порятунку економіки країни. Таку думку висловив директор Агентства моделювання ситуацій (АМС) Віталій БАЛА.

За його словами, «двополярна світоглядна система сьогодні поступово руйнується у свідомості українського суспільства. Протистояння влади і опозиції з нещодавнього часу втрачає первинне значення у виборців, для яких не зовсім зрозумілі реформи у виконанні влади, так само як і цілі опозиції на її нечисленних мітингах. Це означає, що суспільство живе в очікуванні появи нових лідерів, здатних не тільки декларувати реформи, а й реалізовувати їх, не тільки бездумно критикувати владу, а й примушувати її ухвалювати непопулярні рішення». В. БАЛА переконаний: «Якщо суспільство не одержить таких нових політиків, воно нагородить цією якістю нині існуючих. А це вже міфологізація, яка рано чи пізно закінчується розчаруванням і обдуреними надіями».

 

Закон про вибори не зазнає суттєвих змін

Политика

Будуть внесені хіба що косметичні правки. Втім, є ще один варіант — неймовірний.

“Це звичайно, взагалі перехід до нового законопроекту — законопроекту відкритих регіональних списків. Він би був найбільш позитивний. Але на сьогодні найменш імовірний варіант розвитку подій”,— каже голова правління Комітету виборців України Олександр Черненко.

На Банкові кажуть, головне, аби не було різночитань майбутньої виборчої «біблії».

“Майбутнє законодавство повинно мати чітку методологію написання закону, яке не допускає двочитань чи різночитань, не допускає маніпулювань положеннями законодавства в тих чи інших питаннях”,— каже радник Президента України Марина Ставнійчук.

Нагадаємо, Верховна Рада створила спеціальну комісію з підготовки закону про вибори народних депутатів. 13 народних обранців на чолі з нунсівцем Русланом Князевичем мають напрацювати спільний документ, розглядатимуть усі 5 варіантів, і вже наступного тижня подати його на розгляд парламентарям.

 

Закон і вибори

Политика

Можливо, не всі помітили, як до парламенту повертається стиль діяльності ситуативної більшості. Таємні торги, неочікувані голосування, «пакети»…

Так, «компроміс» між більшістю та опозицією щодо узгодження проекту виборчого закону реалізовано саме «пакетним» голосуванням. А от продиктований він був зовсім не поступкою вимогам ЄС і не чуйністю до питань легітимності.

Справа – у нестачі голосів у більшості для ухвалення свого законопроекту.

З 260 депутатів, які нині спільно голосують за помахом руки пана Чечетова, лише фракції Партії регіонів та Народної партії підтримують цей проект. Це – 218 осіб. Усі решта теперішніх «більшовиків» не є прихильниками змішаного виборчого закону, за яким кандидати мають висуватися лише політичними партіями. Вони є прихильниками твердих гарантій свого потрапляння до наступного парламенту або адекватних компенсацій за майбутню втрату недоторканості й лобістських можливостей.

Не є й не можуть бути прихильниками змішаного закону 20 членів фракції комуністів. Жоден адмінресурс не для них. Хіба що за списком, маючи вплив на виборчі комісії, КПУ має ще надію перетнути найнижчий – краще 1% – виборчий бар'єр. За що й побореться.

 

Кто устроит новый Майдан?

Политика

Осенний всплеск протестов породил массу домыслов. Кто-то посчитал, что щефство над регулярным процессом топтания забора под парламентом (и его упорного возведения заново) перебрала на себя Банковая, кто-то (Кабмин) открыто делит протестующих на «правильных» и «неправильных», а кто-то (Президент) заявляет, что все это неспроста и некая группка скупщиков оружия под шумок готовит покушения на всех и вся.

Все версии, конечно, имеют право на существование, но фактом остается то, что в обществе действительно сильны протестные настроения, с которыми может играться как власть, так и оппозиция. То есть все в традиционно активной политической осени как бы при деле.

 

Відчуття Лавріновича: змішану систему виборів все-таки приймуть

Политика

Більшість народних депутатів схиляється до того, щоб змінити тип виборчої системи з пропорційної на мішану пропорційно-мажоритарну.
Таку точку зору висловив міністр юстиції України Олександр Лавринович в ефірі «5 каналу».
За словами міністра, створення спеціальної тимчасової парламентської комісії для напрацювання законопроекту про вибори народних депутатів — правильний і необхідний крок. «У кожного політика і політичної сили є своє бачення — наскільки можуть бути спроектовані зміни в законі на те, що він або залишиться в парламенті, або отримає право туди потрапити»,— зазначив він.
При цьому О. Лавринович переконаний, що кінцевий варіант законопроекту про вибори народних депутатів «базуватиметься на праві громадян мати своїх представників у парламенті» і формуванні «працездатної» Верховної Ради.

 

КОД провів молебень день пам’яті жертв комуністичного режиму

Политика

В місті Херсоні учасники Комітету Опору Диктатури (депутати міської ради від «ВО «Батьківщина», активісти політичних партій НРУ, «ВО «Свобода», «Фронт змін», КУН, УНП, представники громадських організацій патріотичного та демократичного спрямування)        провели традиційний молебень до дня жертв комуністичного терору, який вшановується 7 листопада. Всі охочі змогли взяти участь у поминальній службі, яку відслужили в церкві Св. Олександри.

 
Еще статьи...

Поиск по сайту

Прогноз погоды